Witaj w świecie najświeższych informacji ze rynku finansów w kraju!

Rynek Finansowy

Kredyt gotówkowy przez internet 22 marzec 2021 | Posted in Domyślne

W dzisiejszych czasach dla wielu bardzo istotna kwestią jest możliwość załatwienia wielu spraw przez Internet. Stąd też banki wychodzą naprzeciw swoim klientom przygotowując szereg różnych ofert gdzie kredyt gotówkowy czy też inne rozwiązania finansowe możemy zaciągnąć przez Internet, bez wychodzenia z domu. Co więcej składając wniosek w taki sposób możemy cieszyć się z otrzymanych pieniędzy w bardzo krótkim czasie, czasami jest to klika godzin od złożenie wniosku. Jeszcze kilka lat temu takie rozwiązania kojarzyły nam się głównie klikaniem myszką, a dziś coraz częściej kojarzy się ze stukaniem w ekran smartfona. Nie w każdej sytuacji jednak możemy zaufać takim ofertom i zaciąganiem kredytu przez Internet.

W tej kwestii wydaje się, że jeżeli pieniądze których potrzebujemy i o które chcemy wnioskować nie są zbyt wielkie to nie mamy wielkich oporów przed tym by złożyć wniosek przez Internet, po tym jak wcześniej dokładnie zapoznaliśmy się z ofertą. Jeżeli jednak jesteśmy zainteresowani większą gotówką i chcemy pożyczyć od banku 10 tysięcy złotych bądź więcej, wówczas wahamy się czy jest to dobra decyzja, w wielu przypadkach decydujemy się aby taki wniosek złożyć osobiście w siedzibie banku.

To, co nam wydaje się dużą sumą i ważną decyzją życiową, dla banków stanowi jedną z wielu pożyczek realizowanych w cyfrowym świecie, w którym dziś wszyscy się obracamy czyli w ramach bankowości elektronicznej. Normą staje się również to, że kredyt gotówkowy możemy zaciągnąć nawet do kwoty 200 tys. zł, składając wniosek online bez wychodzenia z domu i bez wcześniejszych spotkań i rozmów z pracownikiem banku. A zatem jeżeli myślimy o takim rozwiązaniu jakim jest zaciąganie kredytów online jednak mamy pewne obawy, warto sprawdzić wcześniej jakie są największe zalety pożyczania pieniędzy z banku przez internet?

Pierwszą i pewnie dla wielu osób największą zaletą tego rozwiązania jest oczywiście wygoda. Każdy kto pamięta czasy kiedy w kolejkach w banku staliśmy godzinami aby zapłacić kilka rachunków z pewnością doceni to rozwiązanie. Dziś każdy, kto dysponuje podłączonym do sieci sprzętem laptopem, tabletem, czy smartfonem, a jednocześnie wykazuje się również odpowiednią zdolnością kredytową, może wziąć kredyt gotówkowy na dowolnie wybrany przez siebie cel z dowolnego miejsca na świecie. Można zatem powiedzieć, że w dzisiejszych czasach mamy bank na wyciągnięcie ręki.

Drugą równie ważna kwestią w dzisiejszych czasach jest oczywiści oszczędność czasu. Każdy z nas wie, że w tym zabieganym świecie ważna jest tak naprawdę każda minuta. Jak już było wspominane decydując się na kredyt przez Internet nie musimy poświęcać mnóstwa czasu na stanie w kolejkach bankowych, dojazd do banku i długie rozmowy z doradcami, ale też samo wypełnienie wniosku zajmie nam w zasadzie kilka minut.

Inna zaleta tego rozwiązania to pełen dostęp do dokumentacji w formie elektronicznej, ale też szybka weryfikacja tożsamości oraz możliwość swobodnego zapoznania się z umową kredytu. Często też zdarza się, że dostępne online kredyty gotówkowe oferowane są na korzystniejszych warunkach niż te "stacjonarne".

Minusy kredytów online

Oczywiście każdy produkt bankowy posiada swoje plusy jak i minusy. Nie inaczej jest w tym przypadku. W przypadku zaciągania kredytu przez internet nie mamy szans na negocjacje warunków kredytu. System bankowości elektronicznej działa jak robot, trzymając się odgórnych wytycznych. Pożyczki opiewające na duże sumy są nadal zaciągane głównie w siedzibie banku, a to przy nich istnieje największa szansa że bak faktycznie będzie skłonny do negocjacji.

 
 
null